Yang Dipertua Dewan Undangan Negeri

Ditulis pada .

SENARAI NAMA YANG DIPERTUA DEWAN UNDANGAN NEGERI

 

1

 
 
 
Dato' Engku Muhsein bin Abdul Kadir
dari 01.06.1958 - 30.04.1959
       
2
 
 
Haji Mohd Taib Sabri bin Abu Bakar
dari 27.07.1959 - 31.12.1963
       
3
 
 
Dato' Haji Mohd Taha bin Embong (Dato' Wira Jaya)
dari 11.05.1964 - 27.10.1967
       
4
 
 
Dato' Che Wan Abd. Ghani bin Zainal
dari 28.11.1967 - 20.03.1969
       
5
 
 
Dato' Abd. Rahman bin Long (Dato' Sangsura Pahlawan)
dari 01.05.1971 - 31.07.1974
       
6
 
 
Dato' Abdullah bin Abd. Rahman (Dato' Bijaya Diraja)
dari 27.10.1974 - 12.06.1978
       
7
 
 
Dato' Haji Mohd Salleh bin Ismail
dari 30.07.1978 - 29.03.1982
       
8    
Dato' Haji Husin bin Haji Abdullah
dari 14.06.1982 - 18.07.1986
       
9
 
 
Dato' Syed Omar bin Mohamad (Engku Bijaya Sura)
dari 08.09.1986 - 11.11.1996
       
10
 
 
Dato' Haji Abdul Rahman bin Mohd
dari 24.11.1996 - 19.12.1999
       
11    
Dato' Haji Husain bin Awang
dari 20.12.1999 - 31.03.2004
       
12
 
 
Dato' Haji Che Mat bin Jusoh
dari 11.04.2004 - 13.02.2008
       
13    
Dato' Tengku Putera bin Tengku Awang
dari 05.05.2008 - 18.04.2013
       
14
 
 
Dato' Haji Mohd Zubir bin Embong
dari 16.06.2013 - 30.06.2018
       
15    
Dato' Haji Yahaya bin Ali
dari 01.07.2018 - sekarang