Setiausaha DUN

Ditulis pada .

SETIAUSAHA DEWAN UNDANGAN NEGERI TERENGGANU

Setiausaha Dewan bertanggungjawab untuk menguruskan perjalanan, pengurusan Persidangan Dewan dan Mesyuarat Majlis Mesyuarat Kerajaan Negeri secara keseluruhannya. Beliau juga membantu Y.B. Yang Dipertua Dewan sewaktu persidangan sedang dijalankan.

SENARAI NAMA SETIAUSAHA DEWAN UNDANGAN NEGERI TERENGGANU

1. EN. YASSIN BIN ABDUL MALEK  
Tahun berkhidmat 01.07.1953 hingga 04.08.1957

2. Y.BHG DATO’ WAN MOHAMAD BIN MUDA 
Tahun berkhidmat 05.08.1957 hingga 25.02.1960

3. Y. BHG DATO’ WAN ADNAN BIN ISMAIL
Tahun berkhidmat 26.02.1960 hingga 03.11.1961

4. EN. ABDUL AZIZ BIN HAJI ABDULLAH     
Tahun berkhidmat 04.11.1961 hingga 12.04.1963

5. Y.BHG DATO’ WAN MOHD NOOR BIN ENDUT
(DATO’ BENTARA DALAM)   
Tahun berkhidmat 13.04.1963 hingga 31.07.1965

6. Y. BHG DATO’ WAN  SALLEH BIN MAHMOOD
(DATO’ PERWIRA NEGARA)
Tahun berkhidmat 01.08.1965 hingga 31.12.1968

7. Y.BHG DATO’ WAN ABDUL MANAN BIN CHIK
(DATO’ SETIA BAKTI)   
Tahun berkhidmat 01.01.1969 hingga 31.12.1970

8. Y. BHG DATO’ KHALID BIN AWANG 
(DATO’ SETIA JAYA)   
Tahun berkhidmat 01.01.1971 hingga 31.08.1973

9. Y.BHG DATO’ SERI MOHD AZAHAR BIN HAJI OTHMAN 
(DATO’ SERI DATO’ LELA PERKASA)
Tahun berkhidmat 01.09.1973 hingga 30.09.1975

10. Y. BHG DATO’ SAAD BIN MUDA 
(DATO’ ARIA NEGARA)   
Tahun berkhidmat 01.10.1975 hingga 14.07.1979

11. Y.BHG DATO’ SAAD BIN BOTO’
Tahun berkhidmat 15.07.1979 hingga 30.06.1980

12. Y. BHG DATO’ CHE MAT BIN JUSOH 
Tahun berkhidmat 01.07.1980 hingga 14.02.1986

13. Y. BHG DATO’ WAN ISA BIN LONG 
(DATO’ NARA SETIA)   
Tahun berkhidmat 15.02.1986 hingga 31.08.1989

14. Y. BHG DATO’ OSMAN BIN MUDA,  D.P.M.T., S.M.Z., PJC., PJK.,
Tahun berkhidmat  01.09.1989 hingga 31.12.2001

15. EN. WAN MOHD RUBI BIN WAN JUSOH, S.M.T., P.J.C., P.J.K.,      
Tahun berkhidmat 01.01.2002 hingga 15.05.2003

16. TUAN HAJI AZMI BIN MOKTAR    
Tahun berkhidmat 16.05.2003 hingga 22.04.2006

17. 
Y.BHG. DATO’ A. RAHIM BIN JUSOH, D.P.M.T.,S.M.Z.,P.J.C., P.J.K
 Tahun berkhidmat 23.04.2006 hingga 14.5.2011
 
18. HAJI AZHAR BIN JUSOH, A.M.T., P.J.K  
Tahun berkhidmat 15.5.2011 hingga 31.05.2014
 
19. EN ZULKIFLI BIN ALI, S.M.T., A.M.N., PJK.,
Tahun berkhidmat 02.06.2014 hingga 31.01.2017
 
20. EN ZULKIFLY BIN ISA, PJK.
Tahun berkhidmat 01.02.2017 hingga sekarang